(0312) 235 50 80
info@sigortacayyolu.com
(0312) 235 50 80
info@sigortacayyolu.comZorunlu Trafik Sigortası Fiyat Hesaplama

Zorunlu trafik sigortası fiyat hesaplama işlemi hakkında bilgi vermeden önce ufak bir hatırlatma yapmak iyi olur. Trafik sigortası hesaplama toplam tutarı kasko tutarından çok daha uygun fiyatlara yapılmaktadır ve Türkiye sınırları içerisinde dolaşan her araç için zorunludur. Trafik sigortası hesaplama işlemi için bir çok kriter gerekmektedir. Bu aşamada acenteler kişilerden bu bilgileri alarak, farklı yerlerden bir fiyat teklifi hazırlamaktadır. Daha sonra kişi bütçesine uygun ve kendi seçimi doğrultusunda ilgili yerle gerekli sözleşmeyi yapar. Bu işlemi kişiler kendileri hesaplamak istemektedir ancak bu işlem kolayca hesaplanmadığı için ve bir çok değişkene bağlı olarak değiştiği için, bu işlemin aracı kurumlar tarafından yapılması daha sağlıklı olmaktadır.

trafik-sigortasi-hesaplama

Trafik sigortası hesaplama işlemleri için kullanılan bir takım bilgiler vardır. Bunlar aracın markası, modeli, sigorta işleminin yapılacağı il, kişinin yaşı, sigortayı yapan aracı kurumun limit ve indirim oranları bunlardan bazılarıdır. Aynı marka ve model araç için iki kişi iki farklı fiyat alabilmektedir. Zaten zorunlu trafik sigortası için fiyat bilgisi almak isteyen kişinin TC kimlik numarası istenmektedir ve hesaplamada TC kimlik numarası bir kriter olarak kullanılmaktadır. Şu marka arabam var, bunun için trafik sigortası ücreti ne kadar olur gibi bir sorunun karşılığı yoktur. Kimlik bilgisi olmadan hiç bir şekilde fiyat almaya imkan yoktur.

Genel olarak zorunlu trafik sigortası fiyatı almak isteyen kişiler, bir kaç farklı sigorta şirketinden gerekli bilgileri vererek fiyat almaktadırlar. Yapılacak en doğru işlem budur. Farklı sigortalardan alınacak fiyatlar, birbirleri ile karşılaştırılarak, bütçeye en uygun olanı seçilmektedir. Araçlara göre kamyon, minibüs, otobüs gibi farklı araç türleri için farklı fiyatlandırmalar yapılmaktadır. Bu husus ise bir çok kişinin dikkatinden kaçabilen bir ayrıntıdır. Trafik sigortasının genel olarak fiyat açısından uygun olması, kaskodan daha az riski teminat altına almasından kaynaklanmaktadır. Bu bağlamda kasko fiyatları, daha yüksek rakamlara bizlere sunulmaktadır.