(0312) 235 50 80
info@sigortacayyolu.com
(0312) 235 50 80
info@sigortacayyolu.comÇayyolu Sigorta sizin için en uygun sigortayı bulabilmek adına 23 farklı şirketten fiyat alarak en uygun fiyatı vermeyi garanti ediyoruz.
http://www.sigortacayyolu.com/policesatis.html
adresinde formu doldurarak , yada 0312 235 50 80 numaralı telefonumuzu arayarak en uygun fiyat teklifini alabilirsiniz.
Aynı zamanda Türkiyenin heryerine ücretsiz olarak aynı gün içerisinde kargo hizmetimizde vardır..


 

 

Zorunlu trafik sigortası fiyatları her araç tipi ve modeli için farklılık gösterebilmektedir. Ticari anlamda kullanılan araçlara göre de fiyatları belirlemede farklılıklar oluşabilmektedir. Örneğin ticari taksi zorunlu trafik sigortası fiyatları, normal binek araç trafik sigortası fiyatlarınaoranla oldukça yüksek rakamlarda seyir etmektedir. Ticari amaçlı araçlarda trafik sigortası primleri yüksek tutulurken, taksicilerin bağlı bulunduğu esnaf odaları, fiyatların aşırı yüksek olduğundan ve ticari taksit trafik sigortası fiyatlarını ödemekte ciddi anlamda zorlandıklarını ve sıkıntıya düştüklerini belirtiyor. Bu bağlamda ise ellerinin kollarının bağlı olduğunu her fırsatta dile getiriyorlar.

Sigorta şirketlerinin ticari taksi trafik sigortası primlerini bir yere kadar yüksek tutmasında belirli bir sebep olduğu biliniyor. Ticari taksilerin sürekli trafik içerisinde olması ve kaza riski en yüksek olan araçlar olması, bu durumdaki araçları trafik sigortası primlerinin yüksek olmasına sebebiyet veriyor. İstatistiklere bakıldığında ise, ticari taksilerin kazalara karışma oranının yüksek olması, ticari taksi zorunlu trafik sigortası fiyatlarının nispeten fazla olmasına sebebiyet veriyor. Ancak taksici esnafı bu yüksek fiyatların aşırı rakamlara ulaştığını ve bunun artık karşılanamaz olduğunu iletiyor. Taksicilerin en riskli araç grubunun olduğunun herkes farkında. Ancak taksici esnafı, fiyatların yaptığı aşırı baskının onları nefes alamaz hale getirmelerinden dert yanıyorlar.

Binek otomobiller için 2013 yılı içerisinde uygulanan trafik sigortası fiyatları 400 TL ve üzeri fiyatlarda seyir ederken, bu rakam ticari taksilerde 2500 TL den başlayıp 8000 TL gibi rakamlara kadar ulaşabiliyor. Ticari taksi trafik sigortası fiyatlarının bu denli yüksek olması ise, tüm sektörü olumsuz etkileyen  bir durum. Sigorta şirketlerinin kar eden kurumlar olduğunu ve riskli araçları daha yüksek bedelle sigorta etmeleri gerektiği gerçeğini herkes kabul etmiş durumda. Ancak taksicilerin isteği, altında ezilme durumunda kalmayacakları ticari taksi trafik sigortası fiyatları ile karşılaşmak.